Informacja o ośrodku wagonowym FZZPAiT PKP w Ustce

Ośrodek stanowią wagony mieszkalne ustawione na wydzielonym i ogrodzonym obszarze stacji Ustka. Dogodny dojazd zarówno pociągiem jak i samochodem. Adres lokalizacji Ustka, ul. Ogrodowa 4, dla pojazdów wczasowiczów dostępny nieodpłatny parking. Wszystkie przedziały mieszkalne są wyposażone w TV-SAT, pomieszczenia kuchenne z kuchnią gazową, podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej, lodówką i kompletem wyposażenia kuchennego. Przedziały mieszkalne I-IV wyposażone są w kabiny prysznicowe, i zawierają po trzy wersalki. Przedziały V i VI zawierają po dwie wersalki i w oddzielnym pomieszczeniu podwójne łóżko piętrowe - młodzieżowe. Wspólny prysznic dla tych dwóch przedziałów znajduje się w tym samym wagonie w oddzielnej kabinie. WC znajduje się w osobnym pawilonie na terenie ośrodka. Każdy przedział wyposażony jest również w kołdry i poduszki, od obecnego sezonu wprowadzamy możliwość korzystania z własnej pościeli. Istnieje również możliwość odpłatnego wypożyczenia pościeli w ośrodku.

Zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych Rada gminy Ustka wprowadziła opłatę uzdrowiskową, która jest pobierana przez  właściciela ośrodka od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach którym nadano status uzdrowiska. Ustka taki status posiada. Wysokość opłaty, na terenie Miasta Ustka w roku 2024 ustalono w wysokości 6,00 zł od osoby za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Opłatę uzdrowiskową wraz z deklaracją o ilości uczestników należy uiścić po przybyciu do ośrodka, natomiast opłatę za pobyt na wskazany w skierowaniu rachunek bankowy.

  Informacje odnośnie rezerwacji terminów i telefon dyżurny do ośrodka nr. 695 276 827. Informacji pobytowe można uzyskać również pod nr tel. 662 095 495.                    Coś tam