Federacja ZZPAiT PKP

Stanowisko Federacji Związków Zawodowych Pracowników Automatyki i Telekomunikacji PKP w sprawie zwolnienia z pracy Moniki Żelazik – przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego PLL LOT

18 czerwca 2018

Federacja Związków Zawodowych Pracowników Automatyki i Telekomunikacji PKP stanowczo protestuje przeciw decyzji Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT o dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy Moniki Żelazik – przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego PLL LOT – największej organizacji związkowej w firmie.

Domaganie się słusznych praw do uczciwej pracy za godziwe wynagrodzenie spowodowało, że zarząd PLL LOT uciekł się do skandalicznych rozwiązañ gwałcących Ustawę o związkach zawodowych oraz prawa związkowe zagwarantowane Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

Na takie działania, zwłaszcza wykorzystywanie władzy sądowniczej do pacyfikowania słusznych protestów, nie ma i nie będzie naszego przyzwolenia. To dzięki powszechnej woli Narodu i ruchu związkowego Polska stała się wolnym krajem i nigdy nie będzie naszej zgody na łamanie obowiązujących zasad wolności i demokracji.

Za arogancję i brak szacunku do związkowców żądamy natychmiastowego odwołania Rafała Milczarskiego z funkcji prezesa PLL LOT i przywrócenie Moniki Żelazik do pracy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-06-18
Data publikacji:2018-06-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:436