Tele7bój Zima 2018

12 marca 2018
Przejdź do - Tele7bój Zima 2018

Tele7bój Zima2018

W dniach 2 – 4 marca 2018 roku w Zakopanem odbyły się zimowe zawody w ramach Tele7boju. Partnerami wydarzenia były spółki PKP Telkol oraz TK Telekom spółka z o.o. Uczestników zakwaterowano w ośrodku Natury Tour „Kolejarz”.

Imprezę rozpoczęto w piątek  biesiadą góralską i dyskoteką. W sobotę rano przystąpiono do sportowych zmagań. Udział w Tele-7boju 2018 zadeklarowało dziewięć drużyn – siedem ze spółki PKP Telkol i dwie ze spółki TK Telekom. Jako pierwsi do boju ruszyli biegacze. Pierwszą konkurencję Te-le7boju, czyli bieg przełajowy, wygrała drużyna Kozaków Podlasia w składzie: Bernard Łuciak i Bogdan Lutyk. Miejsce drugie zajęła ekipa Semaforów, trzecie miejsce przypadło Gwieźdie Południa. Najszybszą zawodniczką okazała się Ewelina Szpindler, zaś bieg indywidualnie wygrał, podobnie jak rok wcześniej, Tomasz Kwiecień. W kręglach ponownie zwyciężyli Kozacy Podlasia (Justyna Deluga i Bogdan Lutyk). Miejsce drugie przypadło w udziale Perle Lublina, trzecie Gwieździe Południa. Najwięcej punktów wśród pań zdobyła Katarzyna Witkowska, a wśród panów Bogdan Lutyk.

Drużyna Kozaków Podlasia nie odpuszczała i pewnie wygrała turniej warcabowy (Andrzej Banaszak i Antoni Leonkiewicz) przed WARSEM i Orłami Północy, którzy miejsce trzecie zajęli wspólnie z Poznańskimi Koziołkami. Najlepszą warcabistką została Agnieszka Kowalska, a wśród panów Tomasz Kotarski. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego drużynowo wygrał team Orłów Północy  w składzie Michał Micał i Tadeusz Płókarz. Miejsce drugie dla Gwiazdy Południa, trzecie dla Semaforów. Najlepszym okiem wśród przedstawicielek płci pięknej mogła się pochwalić Ewa Affeltowicz, a wśród panów Jacek Mortecka. W turnieju tenisa stołowego niespodzianek nie było. Orły Północy w składzie Tadeusz Płókarz i Andrzej Kalisz nie dali szans rywalom i pewnie zwyciężyli. Miejsce drugie przypadło Poznańskim Koziołkom, a trzecie ex aequo zdobyli Semafory i Gwiazda Południa. Mistrzynią celuloidowej piłeczki została Agnieszka Pakuła a wśród panów Tadeusz Płókarz. Turniej darta wygrała drużyna Poznańskich Koziołków w składzie Piotr Mocek i Krzysztof Grzelak. Drugą ekipą były Semafory z TK Telekom przed Kozakami Podlasia. Najcelniej rzucała lotkami Grażyna Moroz, a wśród panów Krzysztof Grzelak. Ostatnią konkurencją Tele7boju był turniej pływacki przeprowadzony w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Wygrała drużyna Semaforów reprezentowana przez Mirosława Matujewicza i Mariusza Bunkiewicza przed Gwiazdą Południa i WARSEM.

Na tym część sportową zakończono. Późnym popołudniem przystąpiono do uroczystego podsumowania imprezy, wręczania pucharów, medali, statuetek, nagród i dyplomów. Oto pełna klasyfikacja drużynowa Tele7boju 2018:

1. Kozacy Podlasia (PKP Telkol) 96 pkt.
  2. Semafory (TK Telekom) 86pkt.
  3. Orły Północy (PKP Telkol) 84pkt.
  4. Gwiazda Południa (PKP Telkol) 79,5 pkt.
  5. Poznańskie Koziołki (PKP Telkol) 71 pkt.
  6. WARS (PKP Telkol) 69pkt.
  7. Perła Lublina (PKP Telkol) 54,5pkt.
  8. Megafon (PKP Telkol) 53,5pkt.
  9. Telemaniacy (TK Telekom) 40,5pkt.

Klasyfikację międzyspółkową, jak było do przewidzenia, wygrała pewnie i zdobyła Superpuchar ekipa PKP Telkol z wynikiem 180 pkt. przed TK Telekom 126,5 pkt.

Trzy pierwsze drużyny w klasyfikacji generalnej otrzymały okazałe puchary, dyplomy i medale, które wręczali prezes PKP Telkol Mirosław Gilarski, pełnomocnik Zarządu TK Telekom Marcin Trzaska oraz przedstawiciele central związkowych: Elżbieta Baczewska, Krzysztof Mieczkowski i Piotr Gendig z NSZZ „Solidarność”, Mirosław Rapiej, Ewa Metzler i Anna Krześniak z Federacji ZZPAiT PKP, Andrzej Szkudlarek i Marek Andrzejewski z Federacji PKP oraz Andrzej Banaszak z Telekomunikacji Kolejowej.